Mateřské centrum Jeřabinka

Mateřská škola Jeřabinka, pracující na principech waldorfské pedagogiky v Litvínově.

Již od ledna 2016 je v naší školce Jeřabince otevřené Mateřské centrum.

každou středu od 9.00 do 11.00 hodin

Přijďte pobýt do našeho vlídného, kompletně zrekonstruovaného prostředí se svými dětmi. Vše co působí na dětské smyslové orgány – s čím si dítě hraje, v jakém prostředí se pohybuje – ovlivní jeho fantazii, tvořivé síly a svobodný vývoj. Proto vybavení a hračky volíme převážně z přírodních materiálů. Prostředí školky si můžete představit jako útulnou domácnost s náladou opravdovosti, čistoty a sebeovládání – prostředí teplé, krásné, milé – pak bude taková i dětská hra. Jeho vytváření je neustálým procesem podle měnícího se ročního období a svátků.  Blahodárně zde působí také harmonie barev.

Vstup jednoho dítěte je zpoplatněn částkou 60,- Kč. K dispozici bude káva a čaj. Pro děti je možné si v kuchyňce ohřát přinesenou svačinku.

Waldorfská mateřská škola umožňuje dětem zažít, že svět je dobrý.

• přímé propojení života rodiny a školky
  • zohlednění potřeb dítěte, vlídné povzbuzování
  • učení se napodobováním
  • rozvoj tvořivosti a estetického cítění