Hudební kroužky MH


Hra na klavír

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zahájení  kursů 30. září 2016.

Lektorky: Zita Smetáčková, Dominika Frolíková, Hana Dlubalová 

Délka lekce: Kvarteto: 90 minut, Mini: 60 minut

Počet dětí ve skupině: Kvarteto: 4 děti, Mini: 2 děti

 

Skutečně! Hře na klavír se mohou věnovat již děti od 3 let. Právě v předškolním věku mají přirozenou touhu i velký potenciál získat a snadno si osvojit všechno nové. Navíc podle neurologických výzkumů vzniká 75% synapsí (propojů v mozku) právě do věku 7 let. I proto je vhodné začít s hrou na hudební nástroj v raném věku, protože v době nástupu do školy může Vaše dítě už s radostí hrát své oblíbené písničky.

Nechceme z dětí vychovávat budoucí virtuózy. Naší snahou je rozvíjet jejich individuální talent a lásku k hudbě. Hra na klavír také výrazně zlepšuje koncentraci, paměť, matematickou představivost a motorické dovednosti.

Nemusíte mít doma klavír ani pianino. Můžete jej zatím nahradit zvonkohrou, na kterou budeme často hrát. Zakoupit ji můžete u nás. Pro děti je připravený každý týden bohatý 90 minutový program, během něhož se s klavírem zblízka seznámí. Délka, náplň jednotlivých lekcí i počet dětí je navrhnutý tak, aby odpovídal přirozenému způsobu učení v tomto věku.

V průběhu konání kurzů budou Vaše děti vystupovat na pravidelných Koncertech malých muzikantů.

Náplň kurzu:

 • Improvizace a kreativita - hra na klavír formou nápodoby pohybů lektorky, zkoumání možností nástroje, děti tvoří vlastní zvukové koláže a přirozeně získávají správné klavírní návyky.
 • Zpěv a pohyb - zpěv je cesta k hudebnímu – instrumentálnímu vyjádření a proto je nedílnou součástí lekcí zpěv lidových i umělých písní a zhudebňování básní a říkanek ve spojení s pohybem.
 • Stavba klavíru a tvorba tónu - děti hrají často na klavír, který má odkrytou vrchní desku a mohou tak sledovat pohyb mechaniky.
 • Základní klavírní úhozy - Učíme se formou hry tenuto, staccato a legato – rozvíjíme aktivní sluch a hudební představivost
 • Hra na zvonkohru - znalost tónů
 • Hra na klavír - orientace na klaviatuře – hra básniček a písniček špetičkou
 • Množství sluchových her a soutěží, které děti milují (výška tónu, počet tónů, dur/moll, hudební paměť, rytmus, …)

Ukázková hodina klavíru

 

Bicí – rytmika – DJEMBE

Začínáme 30.9.2016

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Věk 3-6 let, do kurzu přijímáme max.6 dětí

Lektorka: Mgr. Ivana Janovská, Dominika Frolíková

Bubínky, tamburíny, zvonky, zvonkohry, dřívka, triangl, bicí soupravu a DJEMBE a mnoho dalších nástrojů poznají děti v našem novém kroužku.

 

 

 

Rytmické činnosti v předškolním věku totiž pozitivně působí mj. na:

 • rozvoj pohybových schopností a zdokonalování dovedností v oblasti hrubé i jemné motoriky (koordinace a rozsah pohybu, dýchání, koordinace ruky a oka apod.), ovládání pohybového aparátu a tělesných funkcí
 • rozvoj a užívání všech smyslů
 • rozvoj fyzické i psychické zdatnosti
 • Hudebně pohybová průprava, rytmizace a  zpěv písniček, muzicírování, kolektivní hudební hry i individuální péče o každého malého bubeníka jsou základem našeho kroužku.
 • Ideální kurz pro každého malého muzikanta a rozvoj smyslu, který máme všichni, smyslu pro rytmus!

Rozvrh kurzů:

rozvrh-hudba

Přihláška do hudební školičky:

Přihláška ke stažení

Kurzovné:

Klavír KVARTETO - 90 min lekce 160,- Kč

Klavír mini DUO - 60 min lekce 190,- Kč

Bubínky DJEMBE - 60 min lekce 95,- Kč

Sourozenecká sleva při platbě dohromady 5%

 

Organizační řád hudební školičky:

Organizační řád

IMG_0025

IMG_0030

 

Nejbližší akce v Jeřabince

Nejsou plánovány žádné události.

Kalendář událostí a akcí

<<Led 2018>>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Podle Rudolfa Steinera se:

"...nemáme ptát, co potřebuje člověk vědět a umět pro sociální řád, který existuje, ale jak je člověk založen a co se v něm dá rozvinout. Pak bude možno dodávat sociálnímu řádu stále nové síly z dorůstající generace. Pak bude v tomto řádu žít vždy to, co z něho udělají hotoví lidé, kteří do něho vstupují; z dorůstající generace se však nevytvoří to, co z ní chce udělat současná sociální organizace."

Jakou budoucnost si přejete pro svoje děti?

„Aby to byly svobodné bytosti, a zároveň věděly, že není všechno dovoleno. A taky že je za tu svobodu třeba bojovat a postavit se za ni. Když se zamyslím nad tím, co se kolem nás děje, nebudou to mít lehké. Někdy mi to přijde jako soumrak naší svobody. Připomíná to, co tu bylo dřív, jen teď to je ve jménu kapitálu a moci. Děsí mě, že by si děti mohly myslet, že to je všeobecně platný model a že bouřit se proti tomu nemá smysl.“

Linda Rybová