Hudební kroužky MH

Hra na klavír

Zahájení  kursů 30. září 2016.

Lektorky: Zita Smetáčková, Dominika Frolíková, Hana Dlubalová

Délka lekce: Kvarteto: 90 minut, Mini: 60 minut

Počet dětí ve skupině: Kvarteto: 4 děti, Mini: 2 děti

Skutečně! Hře na klavír se mohou věnovat již děti od 3 let. Právě v předškolním věku mají přirozenou touhu i velký potenciál získat a snadno si osvojit všechno nové. Navíc podle neurologických výzkumů vzniká 75% synapsí (propojů v mozku) právě do věku 7 let. I proto je vhodné začít s hrou na hudební nástroj v raném věku, protože v době nástupu do školy může Vaše dítě už s radostí hrát své oblíbené písničky.

Nechceme z dětí vychovávat budoucí virtuózy. Naší snahou je rozvíjet jejich individuální talent a lásku k hudbě. Hra na klavír také výrazně zlepšuje koncentraci, paměť, matematickou představivost a motorické dovednosti.

Nemusíte mít doma klavír ani pianino. Můžete jej zatím nahradit zvonkohrou, na kterou budeme často hrát. Zakoupit ji můžete u nás. Pro děti je připravený každý týden bohatý 90 minutový program, během něhož se s klavírem zblízka seznámí. Délka, náplň jednotlivých lekcí i počet dětí je navrhnutý tak, aby odpovídal přirozenému způsobu učení v tomto věku.

V průběhu konání kurzů budou Vaše děti vystupovat na pravidelných Koncertech malých muzikantů.

Náplň kurzu:

• Improvizace a kreativita - hra na klavír formou nápodoby pohybů lektorky, zkoumání možností nástroje, děti tvoří vlastní zvukové koláže a přirozeně získávají správné klavírní návyky.
  • Zpěv a pohyb - zpěv je cesta k hudebnímu – instrumentálnímu vyjádření a proto je nedílnou součástí lekcí zpěv lidových i umělých písní a zhudebňování básní a říkanek ve spojení s pohybem.
  • Stavba klavíru a tvorba tónu - děti hrají často na klavír, který má odkrytou vrchní desku a mohou tak sledovat pohyb mechaniky.
  • Základní klavírní úhozy - Učíme se formou hry tenuto, staccato a legato – rozvíjíme aktivní sluch a hudební představivost
  • Hra na zvonkohru - znalost tónů
  • Hra na klavír - orientace na klaviatuře – hra básniček a písniček špetičkou
  • Množství sluchových her a soutěží, které děti milují (výška tónu, počet tónů, dur/moll, hudební paměť, rytmus, …)

Ukázková hodina klavíru

Bicí – rytmika – DJEMBE

Začínáme 30.9.2016

Věk 3-6 let, do kurzu přijímáme max.6 dětí

Lektorka: Mgr. Ivana Janovská, Dominika Frolíková

Bubínky, tamburíny, zvonky, zvonkohry, dřívka, triangl, bicí soupravu a DJEMBE a mnoho dalších nástrojů poznají děti v našem novém kroužku.

Rytmické činnosti v předškolním věku totiž pozitivně působí mj. na:

• rozvoj pohybových schopností a zdokonalování dovedností v oblasti hrubé i jemné motoriky (koordinace a rozsah pohybu, dýchání, koordinace ruky a oka apod.), ovládání pohybového aparátu a tělesných funkcí
  • rozvoj a užívání všech smyslů
  • rozvoj fyzické i psychické zdatnosti
  • Hudebně pohybová průprava, rytmizace a  zpěv písniček, muzicírování, kolektivní hudební hry i individuální péče o každého malého bubeníka jsou základem našeho kroužku.
  • Ideální kurz pro každého malého muzikanta a rozvoj smyslu, který máme všichni, smyslu pro rytmus!

Rozvrh kurzů:

rozvrh-hudba

Přihláška do hudební školičky:

Přihláška ke stažení

Kurzovné:

Klavír KVARTETO - 90 min lekce 160,- Kč

Klavír mini DUO - 60 min lekce 190,- Kč

Bubínky DJEMBE - 60 min lekce 95,- Kč

Sourozenecká sleva při platbě dohromady 5%

Organizační řád hudební školičky:

Organizační řád