Waldorfská základní škola

Ve waldorfské základní škole děti zjistí, že: „Svět je krásný.“

• zohlednění individuality každého dítěte, jeho potřeb a schopností
  • pozitivní motivace, zachování chuti k učení se
  • učení prožitkem
  • podpora spolupráce na úkor soutěživosti, rozvoj sociálního cítění
  • přirozená autorita učitele
  • úzká spolupráce rodičů a učitelů
  • slovní hodnocení
  • výuka v logických celcích – epochách
  • výuka dvou cizích jazyků od první třídy
  • umělecké a rukodělné činnosti, výuka hry na flétnu
  • družina v duchu waldorfské pedagogiky

Další informace najdete například na webových stránkách waldorfských základních škol v Brně (www.waldorf-brno.cz) nebo Písku (www.zssvobodna.cz), kde najdete také spoustu zodpovězených otázek vysvětlujících specifika waldorfské pedagogiky (http://www.zssvobodna.cz/w-pedagogika/casto-kladene-otazky).

(čerpáno z propagačních materiálů waldorfských škol v Brně a Písku, s jejich svolením)