Možnosti studia pro pedagogy


„Nezačínejte od budovy, nezačínejte od peněz, začněte od lidí.“

Marie Svatošová

Asociace waldorfských mateřských škol (www.awms.cz) otevírá každoročně Seminář waldorfské pedagogiky prvního sedmiletí pro učitele mateřských škol, ale také pro rodiče a ty, kteří se chtějí věnovat péči o děti v předškolním věku. Více informací se dozvíte na stránkách Asociace, v rubrice Seminář. Studium probíhá formou šesti víkendových seminářů a jednoho týdenního letního soustředění během roku studia, studium je možné završit po dvou letech získáním základního nebo odborného osvědčení.

Protože v souladu s českou legislativou a naším přáním otevřít v blízké budoucnosti také základní waldorfskou školu akreditovanou MŠMT ČR a Asociací waldorfských škol (www.iwaldorf.cz) je zapotřebí splnit vedle požadavku na vysokoškolské pedagogické vzdělání, ještě podmínku waldorfského pedagogického vzdělání, uvádíme dále odkazy, kde je možné získat více informací o konkrétních studijních programech. Pokud se rozhodnete jít touto cestou, kontaktujte nás prosím, společně najdeme pro Vás perspektivu budoucího uplatnění a jsme připraveni pomoci také s financováním Vašeho „waldorfského“ studia.

Nejbližší akce v Jeřabince

Nejsou plánovány žádné události.

Kalendář událostí a akcí

<<Led 2018>>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Podle Rudolfa Steinera se:

"...nemáme ptát, co potřebuje člověk vědět a umět pro sociální řád, který existuje, ale jak je člověk založen a co se v něm dá rozvinout. Pak bude možno dodávat sociálnímu řádu stále nové síly z dorůstající generace. Pak bude v tomto řádu žít vždy to, co z něho udělají hotoví lidé, kteří do něho vstupují; z dorůstající generace se však nevytvoří to, co z ní chce udělat současná sociální organizace."

Jakou budoucnost si přejete pro svoje děti?

„Aby to byly svobodné bytosti, a zároveň věděly, že není všechno dovoleno. A taky že je za tu svobodu třeba bojovat a postavit se za ni. Když se zamyslím nad tím, co se kolem nás děje, nebudou to mít lehké. Někdy mi to přijde jako soumrak naší svobody. Připomíná to, co tu bylo dřív, jen teď to je ve jménu kapitálu a moci. Děsí mě, že by si děti mohly myslet, že to je všeobecně platný model a že bouřit se proti tomu nemá smysl.“

Linda Rybová