Kdo jsme?

Jsme sdružením rodičů dětí malých i odrostlejších, i rodičů budoucích, kteří jsme se rozhodli zasadit o vznik waldorfské mateřské a základní školy v našem regionu. Věříme, že waldorfská pedagogika je schopna pěstovat všechny stránky lidské osobnosti – myšlení, cítění i vůli, a vychovat člověka, který nejenže umí obstát a uspět v dnešním i budoucím světě, ale i prožít svůj život s pocitem naplněnosti a spokojenosti. Za nemálo důležitý považujeme také fakt, že waldorfské školy jsou po celém světě především školami svobodnými, tvůrčími a duchovními, kde vzniká jedno velké a blízké trojčlenné společenství, mezi rodiči, dětmi a učiteli.

Hledáme učitele

Do dalších let hledáme třídní učitele a další odborné učitele pro ZŠ. Pro informace o budoucí možné spolupráci nás kontaktujte.

Podpořte nás:

Číslo účtu 266316977/0300 vedený u ČSOB, a. s.

Financování Krušnohorské waldorfské iniciativy je z darů přátel waldorfské pedagogiky.

Financování soukromé Waldorfské mateřské školy Jeřabinka bude vícezdrojové. Školka bude čerpat řádné dotace na provoz od MŠMT, ale ty pokryjí pouze určitou část nákladů. Další část bude hrazena ze školného, které je nastaveno tak, aby bylo dostupné všem sociálním skupinám. Zbývající potřebné výdaje jsou hrazeny z ostatních zdrojů – to  jsou většinou dary příznivců, rodičů a podporovatelů školy. Pro první roky fungování usilujeme o podporu města.

Jak nás můžete podpořit?

• Do příštích let uvítáme další ochotné dárce. Na veškeré finanční dary vystavujeme darovací smlouvu a je možné je odečítat od základu daně z příjmů.
  • Další z možností je pomoc při budoucích pracích v budově školy. O podrobnostech budeme včas informovat. Máte-li pocit, že byste tímto způsobem chtěli pomoci, ozvěte se nám prosím na e-mail info@waldorfskaskola.cz.

Srdečně děkujeme všem, kdo naši školu již podpořili!